“Helaller bellidir, haramlar da bellidir''

“İlim aramak için bir tarafa yönelen kimseye Allah,cennet yolunu kolaylaştırır.”
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Her Ayeti A L L A H Diyen Sure!

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
aslanyurek
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 114
Kayıt tarihi : 07/01/09
Yaş : 28
Nerden : antalyadan

MesajKonu: Her Ayeti A L L A H Diyen Sure!   Çarş. Ocak 14, 2009 11:22 am

Yerin, göğün, dağın, denizin ve bildiğimiz-bilmediğimiz herşeyin ALLAH dediği bir evrende, Allah'a astlar edinmek, Allah'a ortaklar koşmak, Allah'a aracıları kutsal diye yamamak, Allah'ı anlamamak, Allah'ı bellememek, Allah'ı birlememek ve Allah'ı hakkıyla akledememekten tekrar Allah'a sığınırız..

Bunların kıyamete kadar unutulmaması gerekliliğine vurgu yaparcasına, her ayetinde bir başka gücünü vurgulayan Rabbimiz, Asıl mücadelenin (Surenin adına dikkat) İLAYİ KELİMATULLAH olduğunu, "akleden" bütün beyinlere kazımaktadır..

Akletmeyenler ise, Yunus 100'de olduğu gibi..

10:100 Hiçbir kişi ALLAH'ın izni olmadan inanamaz ve O, akıllarını kullanmayanları rezilliğe mahkum eder.

tehdidi ile yüzyüze bırakılmaktadır..

Ve işte her ayeti ALLAH diye haykıran MUCİZEYİ BEYAN!..

MÜCADELE SURESİ
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://ilahibirlik.yetkin-forum.com
aslanyurek
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 114
Kayıt tarihi : 07/01/09
Yaş : 28
Nerden : antalyadan

MesajKonu: devamı   Çarş. Ocak 14, 2009 11:23 am

Rahman ve Rahim ALLAH'ın ismiyle.1. ALLAH, kocası hakkında seninle tartışan ve ALLAH'a şikayette bulunan kadının sözlerini işitti. ALLAH ikinizin tüm konuştuklarını işitmiştir. ALLAH İşitendir, Bilendir.


2. İçinizden, kadınlarını annelerine benzeterek yabancılaştıranlar bilirler ki onlar anaları değildir. Anneleri kendilerini doğuranlardır. Söyledikleri kötü ve asılsız bir sözdür. ALLAH Affedendir, Bağışlayandır.

3. Kadınlarını annelerine benzeterek yabancılaştırdıktan sonra sözlerinden dönenler, karılarıyla cinsel ilişkiye girmeden önce bir köleyi özgürlüğe kavuştursunlar. Size öğütlenen budur. ALLAH yaptığınız her şeyi haber alır.4. Azad edecek bir köle bulamıyan, cinsel ilişkiden önce üst üste iki ay boyunca oruç tutmalı. Buna güç yetiremiyen ise altmış yoksulu doyurmalı. ALLAH'a ve elçisine inanmalısınız. Bunlar, ALLAH'ın belirlediği sınırdır. İnkarcılar acı bir azaba mahkum olmuşlardır.

5. ALLAH'a ve elçisine karşı gelenler, kendilerinden öncekiler nasıl alçaltıldıysa öylece alçaltılacaklardır. Biz, apaçık ayetler indirmiş bulunuyoruz. İnkarcılar için utandırıcı bir azap vardır.


6. Gün gelir ALLAH onları topluca diriltir ve sonra yapmış olduklarını kendilerine haber verir. Onlar, unuttukları halde ALLAH onları saymıştır. ALLAH her şeye tanıktır.

7. ALLAH'ın göklerde ve yerde olan her şeyi bildiğini anlamaz mısın? Üç kişi gizli konuşsa, mutlaka O onların dördüncüsüdür. Beş kişi olsalar, mutlaka O onların altıncısıdır. İster bundan az veya çok ve nerede olursa olsunlar, O onlarla beraberdir. Sonra diriliş gününde onlara yaptıklarını haber verir. ALLAH her şeyi Bilendir.


8. Gizli toplantılar yapmaktan menedildikleri halde hâlâ menedildikleri işte israr edenler dikkatini çekmedi mi? Onlar günah işlemek, düşmanlıkta bulunmak ve elçiye itaatsizlik etmek amacıyla kulis yapıyorlar. Sana geldiklerinde, ALLAH'ın seni selamlamadığı bir biçimde selamlıyorlar. Kendi aralarında, "Söylediklerimizden ötürü ALLAH bizi cezalandırsa ya!" derler. Cehennem onlara yeter. Orada yanarlar; ne kötü bir duraktır orası.


9. Ey inananlar, gizli görüştüğünüz vakit günah, düşmanlık ve elçiye isyan için konuşmayın; iyilik ve erdemlilik için konuşun. Huzuruna toplanacağınız ALLAH'ı dinleyin.


10. Komplo toplantıları şeytandandır. Bu yolla inananları incitmek ister. Oysa ALLAH'ın izni olmadan onlara hiç bir zarar veremez. İnananlar ALLAH'a güvensinler.


11. Ey inananlar, toplantılarda size "Yer açınız" dendiğinde yer açınız ki ALLAH'ta size yer açsın. Size, "Kalkınız" dendiğinde kalkınız ki ALLAH da içinizdeki inananları ve kendilerine bilgi verilenleri derecelerle yükseltsin. ALLAH tüm yaptıklarınızdanhaberdardır.


12. Ey inananlar, elçiyle özel görüşme yapacağınız zaman, görüşmenizden önce (yoksullara) bir sadaka verin. Bu sizin için daha iyi ve daha temizdir. Veremiyorsanız, ALLAH Bağışlayandır, Rahimdir.


13. Özel görüşmenizden önce bir sadaka vermekten çekindiniz mi ki onu uygulamadınız? ALLAH tevbenizi kabul eder. Namazı gözetin, zekatı verin, ALLAH'a ve elçisine uyun. ALLAH yaptıklarınızdan haberdardır.


14. ALLAH'ın kendilerine kızgın olduğu bir topluluğu dost edinenlere dikkat etmedin mi? Onlar ne sizdendir ne de onlardandır. Onlar bile bile yalan yere yemin ederler!


15. ALLAH onlar için çetin bir ceza hazırlamıştır. Yaptıkları ne kadar da kötüdür.


16. Yeminlerini kalkan edinerek ALLAH'ın yolundan saptırdılar. Onlar alçaltıcı bir azabı haketmişlerdir.


17. Ne paraları, ne de evlatları, onları ALLAH'tan kurtaramıyacaktır. Onlar cehennem halkıdırlar ve orada ebedi kalıcıdırlar.18. Gün gelecek, ALLAH hepsini diriltecek ve şimdi size yemin ettikleri gibi O'na da yemin edeceklerdir. Kendilerinin (doğru) bir şey üzerinde olduklarını sanıyorlar! Doğrusu, onlar yalancılardır.19. Şeytan onları sahiplenmiş ve onlara ALLAH'ın mesajını unutturmuştur. Onlar şeytanın partisidir. Şeytanın partisi kesinlikle kaybedecektir.


20. ALLAH'a ve elçisine karşı gelenler, alçaklardandır.21. ALLAH, "Ben ve benim elçilerim kazanacaklardır," diye yazmıştır. ALLAH Güçlüdür, Üstündür.


22. ALLAH'a, elçisine ve ahiret gününe inanmış bir topluluk göremezsin ki, ALLAH'a ve elçisine karşı gelenleri dost edinsin. Hatta onlar, kendilerinin anaları, babaları, çocukları, oğulları, kardeşleri ve akrabaları bile olsa... Kalplerine inancı yazmışve katından bir vahiyle desteklemiştir. Onları içlerinden ırmaklar akan, ebedi kalacakları cennetlere sokar. ALLAH onlardan hoşnut olmuştur, onlar da O'ndan hoşnut olmuşlardır. Onlar ALLAH'ın partisidir. Hiç kuşkusuz, ALLAH'ın partisi kazanacaktır.
Lütfen sitemizden aldığınız tüm konuları KAYNAK gösteriniz...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://ilahibirlik.yetkin-forum.com
aslanyurek
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 114
Kayıt tarihi : 07/01/09
Yaş : 28
Nerden : antalyadan

MesajKonu: :)   Çarş. Ocak 14, 2009 11:24 am

KOMEDYEN DEGİLİM AMA GÜLEBİLECEK BÜSSÜRÜ NEDENİM VE GÜLDÜREBİLECEK ARKADAŞLARIM VAR
BOZUK PARA DEGİLİM AMA HARCANMIŞ ZAMANLARIM VAR
DİLSİZ DEGİLİM AMA BAZEN SUSKUNLUKLARIM VAR
ÇOK KONUŞMAM AMA GÜÇLÜ CÜMLELERİM VAR
MEGOLOMAN DEGİLİM AMA BÜYÜLEYİCİ BİR BEN VAR
ARTİS DEGİLİM AMA MUHTEŞEM OLMAK KANIMDA VAR
Asiyim
İsyankarım
Mutluyum
Mutsuzum
Farzet ki körsün, olabilir,
Elele tut,
Taş al ve at,
Kafiri bulur!!!
Dualarımız Seninle ey Filistin...
Dualarımız seninle ey Gazze...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://ilahibirlik.yetkin-forum.com
 
Her Ayeti A L L A H Diyen Sure!
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
“Helaller bellidir, haramlar da bellidir'' :: İSLAMİ KONULAR :: .·[ KUR'AN-I KERIM ]·.-
Buraya geçin: