“Helaller bellidir, haramlar da bellidir''

“İlim aramak için bir tarafa yönelen kimseye Allah,cennet yolunu kolaylaştırır.”
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Zone Alarm Security Suite ( Full Anlatım )

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
aslanyurek
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 114
Kayıt tarihi : 07/01/09
Yaş : 29
Nerden : antalyadan

MesajKonu: Zone Alarm Security Suite ( Full Anlatım )   Çarş. Ocak 07, 2009 9:53 pm

ZONE ALARM SECURİTY SUITE FULL PROGRAM ANLATIMI

1- PROGRAMIN TANITIMI

Tanıtım:

ZoneAlarm Internet Security Suite, sizi korsan (hacker) saldırılarından korumaya yarayan bir güvenlik yazılımıdır. Zone Labs firmasının tam donanımlı ve en kaliteli güvenlik yazılımı olan ZoneAlarm Internet Security Suite, bir güvenlik yazılımında aranan tüm özelliklere sahiptir. Programın ZoneAlarm Pro'dan 3 adet farkı vardır :

• Antivirüs özelliği
• Spam engelleyici
• IM güvenliği/Web sitelerini süzgeçten geçirme


Yazılımın Genel Özellikleri

• Güvenlik Duvarı : İnternetten gelebilecek her türlü korsan saldırıya karşı sisteminizi korur. Başkalarının sisteminize girip, bilgi hırsızlığında bulunmasını önler. İnternet trafiğini ve tüm açık portları denetler, sisteminize saldırıda bulunanın IP adresini tespit eder ve size bildirir.

• Antivirüs : Sisteminizi virüs, solucan, trojan (truva atı) vb. zararlı dosyalardan uzak tutar. Program, yaptığı sistem taramasında bulduğu zararlı dosyaları sisteminizde kaldırır veya karantinaya alır.

• Anti-Spyware : Spyware, adware, çerez (cookie) gibi casus yazılımlarla mücadele eder. Kredi kartı bilgilerinizin, şifrelerinizin veya gizli tutulması gereken bilgilerinizin başkaları tarafından çalınması için casus yazılımları tespit eder ve temizler.

• Pop-Up Engelleyici : İnternette gezinirken birdenbire karşınıza çıkan can sıkıcı pop-up reklam pencerelerini engeller. Böylece internette hızlı bir şekilde sörf yapabilirsiniz.

• Spam Engelleyici : E-postanızı çöp kutusu olmaktan kurtarır. Reklam veya kötü amaçlı olarak e-posta adresinize yollanan spam postaları temizler.

• E-posta Güvenliği : E-posta yoluyla sisteminize bulaşabilecek her türlü zararlı dosyalara karşı koruma sağlar.

• Web Site Süzgeci : Her ihtimale karşı web sitelerini süzgeçten geçirme özelliğine sahiptir. Sisteminizi web sitelerinden gelebilecek zararlı dosyalara karşı korur. Web sitelerini ziyaret etmeden önce güvenlik süzgecinden geçirir ve onay verdiği halde web sitesini ziyaret etmenizi sağlar.

ZoneAlarm Internet Security Suite'in özelliklerini dikkate alırsak tam bir güvenlik paketi olduğunu göreceğiz. Antivirüs, Anti-Spyware, güvenlik duvarı, pop-up engelleyici, spam engelleyici gibi özellikleri yapması için ayrı ayrı program kurmanıza gerek yok. Tek program, birçok programa bedel bir şekilde görev yapıyor.

Programı İndir

İNDİR


2- PROGRAMIN KURULUMU

*. Yukarıdaki adresten indirmiş olduğunuz dosyayı winrardan çıkartarak masa üstüne alınız.

*. Zonealarm security suite yazan set-up (kurulum) dosyasıdır.. Keygen ise programımızı tam sürüm yapmak için kullanacağımız serial üretici dosyamızdır.. Şimdilik keygen dosyası ile işimiz yoktur.. Set-up dosyasını tıklayarak kuruluma başlayabiliriz..

Aşağıda resimler ile aşama aşama süreç anlatılacaktır..

1- NEXT diyoruz

Ekrana gelen ikinci penceremizde bizden kimlik ve e-posta bilgileri isteyecektir..

2. Please type your name ( Gerçek ya da sahte isim yazabilirsiniz )

3. Please type your email adres ( mutlaka sahte bir maiL yazın )

4. NEXT diyerek bir sonraki pencereye gecebiliriz..


Bu penceremiz lisans sözleşmesini kabuL ettiğimiz penceremizdir..

5. I accept terms of preceding License Agreement ( bu yazı başındaki kutucuk işaretli değildir.. Bu kutucuğu işaretleyelim )

6. Install tuşuna basarak dosyaların bilgisayarımıza kurulumunu başlatalım..


Bir sonraki ekran kutusu dosyaların bilgisayara yüklendiğini gösteren diyalog kutusudur.. Bu işlem % 100’e kadar devam edecek olup bir sonraki ekrana geçmek için belli bir vaktimizi ( 3-4 dk ) alacaktır..

Şimdi ekranımıza gelen pencere özel kullanıcı ayarlarının yapılacağı penceredir.. Burada birkaç soruyu bize uygun şekilde cevaplamamız gerekecektir..

8. How do you connect to Internet ( İnternete nasıl bağlanıyorsunuz )

Cevabımız DSL olacaktır..

What type of computer did you purchase Zone Alarm Security Suite ( Programın hangi tür bilgisayarı güvenlik altına alacağı yönündeki sorudur )

Cevabımız Single User PC ( Yani kendimize ait bilgisayar )

Is your PC connected to other computers by network ( Bilgisayarınız ağ ile başka bilgisayarlara bağlımıdır soruyor )

Şayet bağlı değilse cevabımız NO ( bağlı ise YES )

Do you use Antivirus software ( Başka virüs programı kullanıyormusunuz soruyor )

İhtiyacımız olmadığı için başka virüs programına ve hepsini pc den kaldırdığımız için doğal olarak cevabımız NO ‘dur.

9. Finish diyerek bu penceredeki işlemlerimizi tamamlıyoruz..


10. Bu kücük pencerede bize diyor ki kurulum tamamlandı.. Programı başlatmak istermisiniz.. Biz de hay hay Yes diyoruz..

Program açıldığında bizlerden fuLL olmadığı için lisans anahtarı isteyecektir.. Biz de keygen dosyamız yardımıyla bu anahtarı girip programımızı şimdi fuLL yapacağız..

11. Önce click here to insert licence key yazısını 3. seçenekten tıklayarak anahtarın girileceği sayfayı açalım

12. Şimdi masaüstündeki keygen yazan dosyamızı tıklayarak keygenimizi açalım..

13. Keygenimiz içinden ZoneAlarm Security Suite seçeneğini seçelim

14. Keyimizi teker teker kopyalarak ya da elimizle yazarak key sayfamızdaki boşluğa yazalım ve Finish diyelim.……………….. birkaç pencere daha var..


15-17. Şimdi programımız tam sürüm oldu artık programımızı kullanmaya yavaş yavaş başlayabiliriz.. Program açılımında bazı formalite sayfalar karşımıza çıkacaktır.. Bu sayfaları teker teker hiçbir ayar değişikliği yapmadan sürekli NEXT diyerek ilerletelim ve son gelen penceremizde DONE diyerek bu formaliteyi de geçirelim..

18. Bu formaliteler bittikten sonra program bizden bilgisayarımızı yeniden başlatmamızı isteyecektir.. OK diyerek bilgisayarımızı yeniden başlat yapıyoruz..

Bilgisayarımız açıldığında çok şaşıracağız. Zira program sanki sapıtmış gibi her şeyin virüs olduğunu sanacaktır.. Endişelenmemize gerek yok çünkü artık emin olabiliriz ki msn mizden tutunuz internet açma sayfamıza kadar her şey güvenlik altına alınmıştır.. Programın yaptığı ise bu eylemlerin güvenli olup olmadığını denetlemektir.. Biz de güvenilir olduğunu düşündüğümüz programlara izin vereceğiz.. İzin verirken aşağıdaki şekilde izin vermeye dikkat ediniz.. Zira program bilgisayarınızı ancak bu şekilde çok hızlı tanımlayabilir ve bir daha sizleri rahatsız etmeyebilir.. Nasıl mı ?

Resimde göreceğimiz üzere programın uyarı kutusu rengi mavidir.. Mavi, koyu yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı gibi denetim altında tutulmaya çalışılan programın güvenliğine göre program renk atamaları yapmaktadır.. Uyarı penceresinin en başında programın ismi yazmaktadır.. Resmimizde çalışan program “ Generic Host Proces…”

Bu programın güvenli bir program olduğunu biliyoruz.. Bu yüzden bu programın güvenli olduğunu programa kabul ettirmemiz lazım.. Bunun için ne yapıyoruz.. Altta

Remember this settings ( Bu ayarı hatırla ) kutusunu işaretliyoruz ve En alttan ALLOW ( izin ver ) diyoruz.. Oysa güvenmediğimiz bir program olsa idi DENY ( reddet ) diyecektik...

Unutmayalım ki Zone Alarm çok hassas bir programdır ve birçok çalışan programı bu şekilde tanımak isteyecektir.. Bunun için gönlünüz rahat bir şekilde program ilk kurdukran sonraki bu tip istemlerine Allow diyerek programa tanıtınız..

3. PROGRAMIN KULLANIMI

Programı kurduk ancak halen formalitelerimiz bitmiş değil.. Daha program bizden güncelleme ve virüs taraması isteyecektir.. Ancak bu aşamaya geçmeden önce program bizden kullandığımız ağın güvenli olup olmadığını sorgulamamızı isteyecektir..

19. Önümüze bu şekilde gelen pencereden Keep in Internet Zone seçeneğini tikliyoruz..

20. OK diyerek bu penceredeki işlemimizi bitiriyoruz..

Artık bundan sonraki aşama tamamen programın kullanımı aşamasıdır.. Program ilk önce bize Programın son güncellemesini yapmamızı ve daha sonrasında Virüs ve Spyware taraması yapmamızı tavsiye edecektir..

3.1. Programın Güncellenmesi

21. Programın arayüzünün sol tarafında Anti-virüs Anti-spyware yazan yerden programımızın güncelleme ve tarama sayfasını açıyoruz.

22. İlk işlemimiz güncelleme olduğu için anti-virüs ve anti-spyware’yi tek tek ubdate (güncelleme) yapabileceğimiz gibi en altta UBDATE NOW yazan yerden topluca yapabiliriz..


Çok fazla zamanımızı almıyacak ve program kendini internetten güncelleyecektir.. Bu işlem bitince program bizden bilgisayarı yeniden başlatmamızı isteyecektir.. Bilgisayarımızı yeniden başlatıyor ve bundan sonraki aşama olan Virüs ve antispyware taramasına geciyoruz..

3.2. Virüs ve Spyware Taraması

Güncelleme yaptığımız ekrana tekrar geliyoruz..


24. Resimimizde görüleceği üzere bir tanesi yeşiL diğeri kırmızı.. Bu şu anlama gelmektedir.. Yeşil tarama yapıldığını ifade eder.. “ Scan for Viruses ”diyerek tarama yaptırılmıştır.. Tarama arayüzü aşağıdaki resimdeki gibidir..


25. Virüs taramamız bittikten sonra.. Scan for Spyware diyerek de spamlar için de tarattırmamızı yapıyor ve tüm taratma işlemlerimizi böylelikle tamamlıyoruz..


Programın kullanımı kısmında en yoğun olarak ihtiyaç duyduğumuz güncelleme ve Virüs taramaları anlatılmıştır.. Program bunlar dışında onlarca özelliğe sahiptir.. Bunları da zamanla programı kurcalayarak programın mantığı çerçevesinde anlamaya çalışınız..

Hayırlı olsun güzel ve temiz günlerde kullanınız..


Not: Bu doküman forum sakinleri için özel olarak hazırlanmıştır.. emeğe saygı açısından isim ya da adres belirtilmeden lütfen intibak ettirmeyelim..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://ilahibirlik.yetkin-forum.com
 
Zone Alarm Security Suite ( Full Anlatım )
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» CALL OF DUTY 6(MODERN WARFARE 2)FULL OYUN İNDİR!!!
» Avrupa Yakası 180 Bölüm Full
» Enlarge This İmage Click Too Full Size [ Kodu Arıyorum ]
» Böyle Bir Profil Görünümü Nasıl Oluşturabilirim Resimli Anlatım
» PS: Brush ve Animation Anlatım (Video)

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
“Helaller bellidir, haramlar da bellidir'' :: İSLAMİ KONULAR :: INTERNET - TEKNOLOJİ DÜNYASI :: .·[ PROGRAM/İSLAMİ DOSYALAR ]·.-
Buraya geçin: